Anamé program jóga gyakorlatok hatása

Kiút a pánikbetegségből a Karma Killer jógával

Kiút a pánikbetegségből a Karma Killer jógával

Csakratisztítás biztonságosan az Anamé Programmal

2021. április 22. - Gál Sándor Anamé Program

Hogyan kezdj bele?

 

Érettség a csakrákon keresztül

 

Ebben a bejegyzésben azt szeretném neked megmutatni, hogy az Anamé Program hatására hogyan kerülnek harmóniába, egyensúlyba a csakrák. Kezdjük az alapokkal, és tudd meg, mik azok a csakrák és miért fontosak a szellemi, testi és lelki egyensúly szempontjából is.    

Kérdező: Mik azok a csakrák?

Anamé: Ha az én szememmel látnál, akkor azt látnád, hogy ezek energiagömbök, ráadásul gyönyörűek. Ragyognak, kicsit olyan, mintha plazmából lenne a faluk, de alapvetően ez energia. Engem egyébként nem érdekelt az, hogy mi az a csakra, pláne semmilyen tradíció vagy hagyomány. Engem az érdekelt amikor elkezdtem ezzel dolgozni, hogy hogyan lehetnék boldog, hogyan lehetnék egészséges.

Azt láttam, hogy ehhez nem lesz elég a fizikai testemet abajgatni vagy hogy valamit csináljak vele, mert szegény ő már alig-alig bírta. Sok választásom nem volt, kellett találni egy más utat, ami nem a fizikai testen keresztül közelít, hanem az energián keresztül. Ez tulajdonképpen a forrása annak, amik vagyunk. Mindenkinek van egy csodálatos, egyedi energiamintázata, és erre épül rá az anyag, amit a testünknek hívunk.

 

 

Muszáj, hogy ráépüljön, mert a világunk egy anyagi világ és ezért kell, hogy legyen rajtunk valami nehéz. Ha nem itt lennénk, akkor tulajdonképpen lenne ennek egy átlátszó fényes könnyűsége. De a csodálatos földünk az ilyen, azt feltételezi, azt kéri, hogy legyen rajtunk valami, ami anyagból van. És én azt vettem észre, hogy ha van valahol valamiféle elakadás bármelyik csakra szintjén, akkor az kihat a testre is. És mivel a csakrák nem csak a testre hatnak, hanem az ember életére is (ezt már tudták régen, a keleti  tradíciókban is ezt mondták), a csakrák testszelvények, de életterületek is egyben. Például a gyökércsakra, aminek a farokcsigolya a bekapcsoló pontja, az nem csak a két lábat jelenti a farokcsigolyától lefelé. Hanem jelenti azt is, hogy az ember hogy áll az anyagiakkal, milyen a pénzhez való viszonya, milyen az ősökhöz való viszonya, az ételhez, az élethez hogyan kötődik. Úgyhogy ez egy nagyon komplex dolog. Hogyha az ember hozzáfér ehhez az energiához, ami ezt fenntartja, akkor képes arra, hogy nagyon gyorsan nagyon nagy hatást váltson ki. És ezért vannak ezek a csodák, amiket itt is tapasztalunk.

...Csakrák alatt ne valamilyen megfoghatatlan dologra gondolj! Ezek valójában testben lévő energiaközpontok, melyekben információ tárolódik. A fizikai tested, a személyiséged és a sorsod pedig leképezi ezt az információhalmazt. Ez az az információhalmaz, ami mindig meghatározza az embert: hogy hogyan él, hogy mi történik vele, hogy egy helyzetben mivé válik.”

(Részlet Anamé egyik videójából)

Balázs Valéria Anamé véleménye és tapasztalata a csakrákról egyértelmű és konkrét, mert a saját életében tapasztalta meg. Anamé ugyanis a gyakorlás hatására tudott így kigyógyulni több halálos betegségből is. Így jött rá, hogy a csakrákon keresztül az Anamé jóga segítségével hatással lehet lenni energetikailag olyan testi, lelki, fizikai és szellemi folyamatokra, amik az átlagos és megszokott gondolkozás szerint lehetetlenek

Szerinted a te életedet mi határozza meg? A körülményeid? Vagy te magad? Vagy minden, ami veled történik az életedben, az csupán a véletlen folytán esik meg veled?

A fejlődés

 

Számtalanszor próbáltam megérteni, hogy miért is van az a sok-sok kényelmetlenség, nehézség, kihívás az ember életében, miközben mindenki kényelemre vágyik. Akárhogy is csűrjük-csavarjuk, a nehézségek elkerülhetetlenül ott vannak az ember életében, a kényelem pedig mindenkinek hiányzik. Bárcsak ne volnának, ugye? Vagy jó, hogy vannak? Te mit gondolsz erről?

Szerintem Ádám és Éva története éppen erről szól. A paradicsomból való kiszakadás története ezt testesíti meg. A paradicsomban nem volt betegség, öregség, szenvedés, halál, averziók, neurózis, szorongás, félelem, kétségek, negatív érzelmek, hanem egyszerűen csak egy ideális kényelmet, jót és biztonságot adó élet, a szeretet idilli állapota, a tökéletesség élménye. Az Édenkertből való kiűzetés az ideális kényelemből való kirekesztést jelenti az ember számára. Ennek a régi idilli állapotnak a mély, zsigeri emléke mindmáig az ember szívébe van beírva. Szerintem ez a hiányérzet és ez a vágy, hogy visszatérhessünk az Édenkertbe nap mint nap átjárja az ember életét.

 

 

Én úgy látom, hogy minden ember az életben a megnyugvást és a biztonságot, az extázist keresi. Mindenki arra vágyik, hogy elérje ezt az ideális állapotot, amelyben öröm és béke van. Mindenki szívében mélyen ott van ez a történet és ez nagyban meg is határozza az életét: ezt keresi és ezt akarja újraélni. Az ember erre vágyik, amikor néhány órára bekuckózva filmet néz, vagy amikor egy jót kirándulhat, szórakozhat, vagy amikor egy jót beszélgethet valakivel, vagy akár lustálkodhat egyet. De olyankor is, amikor ejtőernyőzik vagy bungee jumpingozik, vagy a karrierjét építi, vállalkozást indít vagy virágoztat, amikor a hivatását, az ambícióit éli, amikor családot alapít vagy a megvilágosodást keresi.

A drogok, az alkoholizmus, a káros szenvedélyek is mind-mind erről szólnak, az ezekkel élő emberek is végső soron a jót keresik, a jót akarják, a jót várják.

Meglátásom szerint az ember egy szenvedést elkerülni akaró lény, aki mindent, amit csinál, annak a reményében teszi, hogy azt elkerülhesse, csillapíthassa vagy akár meg is szüntethesse. A saját magam számára én ezt úgy fogalmaztam meg, hogy az Édenkert világából való kilépéssel az emberiség a boldogság és boldogulás öntudatra ébredését keltette életre. Te is szeretnél biztonságban, kényelemben és boldogan élni? 

Csakis őszintén

 

Mi az, ami segít a boldogságom elérésében? Én ezen nagyon sokat gondolkoztam és mindmáig ez a kérdés határozza meg az életemet.

Szerintem mindenki életében vannak nehézségek – én legalábbis nem tudtam megúszni őket.

Próbálkoztam annak idején pozitív gondolkodással szemlélni őket, de arra jöttem rá, hogy önmagában ez nem segít. A pozitív gondolkodás jó dolog, de őszinteség nélkül szerintem könnyen önbecsapássá válhat. Ha viszont őszinte voltam, akkor mindenben csak a rosszat láttam meg. És itt nem azt értem őszinteség alatt, hogy őszintén meg kell mondani másoknak kéretlenül mindenről és mindenkiről azt, amit gondolsz. Én mondjuk sokszor így tettem, de tapasztalatból tudom, hogy nem segít...

Szerintem az őszinteségnek befelé kell irányulnia elsősorban. Magamon azt tapasztaltam, hogy őszintének lenni önmagadhoz annyit tesz, hogy az ember belátja, hogy milyen. Mert amiben szándékosan nem látja vagy nem akarja látni az ember saját magát, ott beépített önvédelem van. Őszinteség nélkül viszont az ember könnyen azt hiszi, hogy nem tud változni, illetve hogy soha semmi sem fog és nem is tud jóra változni. És ekkor pont ezt a részét, a lehetőség részét nem látja meg a változásnak. 

Az Anamé jóga gyakorlataival egy magasabb nézőpont érhető el, amivel az ember sokkal tisztábban tudja megfigyelni, meglátni saját magát és a tetteinek a következményeit is. Ebből a nézőpontból, egy magasabb energiaszintről az ember könnyebben észre tudja venni a negatív szokásait, a negatív ösztönszerű működéseit, amik számtalan galibát okoztak már és igazából senkinek a javát nem szolgálják már. Ilyenkor a gyakorló meglátja és meg is tapasztalja, hogy a kitartó gyakorlás hatására ez hogyan tud átfordulni. Ehhez azonban az Anamé jógát életmódszerűen kell végezni.

Szerintem ezek a felismerések a boldogsághoz vezető út legfontosabb összetevői, és az Anamé jóga, az Anamé gyakorlatok rendszeres végzése az, ami éretté teszi az embert arra, hogy a körülményektől független boldogulást az életében meg tudja találni.

Az Anamé Program egy olyan jóga, amely nemcsak kezdőknek, de azoknak is való, akik már régebb óta gyakorolnak. Olyan lehetőséget nyit meg a fejlődés, a változás irányába, ami a magasabb energiaszint elérésén keresztül éretté teszi az embert az Édenkertbe való visszajutásra. Ez az egyetlen lehetősége. Ahogy eddig nekem volt szerencsém hozzá, ez nem valami olyasmi, amit a halálon túl lehet megtapasztalni, hanem sokkal inkább ebben a pillanatban, amit most te is élsz. A pillanatban kell létrehozni. Pillanatról pillanatra. 

A változás lehetősége mindenkié

 

Az Anamé jógagyakorlatok, az Anamé Program eszközei, a csakratisztító karkötők, az Anamé kristályok, hanganyagok és vizek hatására megtapasztaltam, hogy az ember negatív és vállalhatatlan szokásai hogyan múlnak el. Ez mindig egy olyan folyamat része volt, aminek a vége előtt megélhettem azt is, hogy a gyakorlás hatására hogyan erősödnek fel átmenetileg mindezek, csak azért, hogy ilyenkor az ember szembenézzen velük és szabad akaratából meghozza a végső döntést velük kapcsolatban. Azt, hogy valóban változni akar-e. 

Mi tesz éretté?

 

Az Anamé Program nem jógatanfolyam, hanem egy folyamat, ami a csakrákon keresztül megy végbe rétegről rétegre, biztosítva azt a változást, hogy az ember valóban éretté tudjon válni. Az ellenállás ilyenkor megnő és minden negatív szokás, gondolat hatalmasnak fogja mutatni magát. Minden negativitásod, kétséged félelmed, averziód csak azért fog óriásinak tűnni, hogy a döntésed biztos legyen. Ekkor két választásod van: az egyik, hogy leteszed őket, a másik pedig az, hogy elhiszed, hogy te a negatív szokásaid vagy – a félelmeid, a kétségeid, a bizonytalanságaid.

Tapasztalatból mondom – bár biztosan nagyon furcsán hangzik –, hogy a pánikbetegségben például óriási lehetőségek vannak. Amikor én pánikbeteg voltam, azt láttam, hogy minden kényszerhelyzetben lehetőséget kap az ember, hogy csökkentse vagy megoldja a problémáit. Ezek azonban lehetőségek arra is, hogy mindeközben jó és pozitív minőségeket, értékeket hozzon létre a saját életében – például azt a magabiztosságból fakadó erőt, ami az élet és az élethelyzetek adta bizonytalanságokban is vele maradhat.

Akarod vagy nem akarod?

 

Mi történik akkor, ha egy nagyon kötött, merev, dogmatikus viselkedés csak szélsőségekben tud gondolkodni, érezni, beszélni és cselekedni? Ilyenkor uralkodik el az emberen a pánik, a dühöngés, a sértődés, a jajveszékelés, mindenféle tévképzetek és csalódások, gyötrelmek, idegeskedés stb. Ilyenkor azt tapasztaltam, hogy ahogy az Anamé jóga segítségével tisztul a harmadik szem csakra, az ember egyre inkább fel tudja venni azt a nézőpontot, ami segít, hogy meglássa azokat a sarkallatos pontokat, ahol azt érzi, nem tud változni. Fontos belátni, hogy ezeken a pontokon elkerülhetetlenül tapasztalni fogja, hogy ami hajlíthatatlan, az törni fog, ott szenvedés lesz. Az Anamé jógalégzés segít abban, hogy a csakrák tisztításával még ezeket a hajlíthatatlanságokat és töréseket is meggyógyítsuk, föloldjuk.

Végső soron

Szerintem a boldogság eléréséhez tudni és cselekedni kell azt, amit akar az ember. De ha szükség van változtatásra a célok eléréséhez, azt is meg kell tenni, ez is nagyon fontos. Az Anamé Életmód és az Anamé kihívások célja is pontosan ez: hogy egy magasabb energiaszintre emeljen és az életed minden területén megjelenhessen az öröm és a kiteljesedettség érzése, a saját szellemi erőd. (A legújabb Anamé kihívásokról bővebben Anamé blogjában olvashatsz, illetve az Anamé Program weboldalán, a hírekben.)

Megérni és éretté válni

 

Nagy különbség van az érettség és az öregedés között. Sokan azt gondolják, hogy megöregedni annyi, mint éretté válni, csakhogy az öregedés sokkal inkább egy testi folyamat. Az öregedés nem olyasmi, amit az ember irányít, sokkal inkább fizikai történés, ami az idő múlásával saját magától megy végbe. Emiatt mindenki öreg lesz egyszer, de nem mindenki lesz érett

Az érettség egy olyan belső növekedésről szól, ami nem a születési dátumodtól és az attól számított időtől függ, hanem sokkal inkább egy belső energiaszint növekedését jelenti. Ez látszik a szemedben, érezhető a közelségedben és abban, amit létrehozol az életedben, a kapcsolataidban – a cselekedeteiddel, a szavaiddal, a gondolataiddal, az érzelmeiddel.

Mindig is csodáltam azokat, akik egy vészhelyzetben olyan jelenléttel tudtak cselekedni, hogy másoknak szinte azonnal képesek voltak segíteni. Ők egy pánikszerű hangulatban a kétségbeesést nem hagyták eluralkodni magukon és így tudták a helyzeteket megoldani. Ők ilyenkor segítőkké váltak, aktív, cselekvőképes segítő szereplőkké, nem pedig olyanokká, akiken segíteni kell. És ez nem azt jelenti, hogy az egyiknek jobb vagy rosszabb, senkinek sem könnyű. De akik segítenek, tudják, hogy nem akarnak pánikban, félelemben és magatehetetlenségben élni.

Mert inkább aktívan készek tenni, cselekedni, készek megoldani a helyzetet és segíteni másokon. Egy ilyen nézőpont az ember számára céltudatosságot  ad bármilyen helyzettel szembenézve.

De ugyanez a helyzet a türelmetlenséggel, az idegeskedéssel kapcsolatban is. Ilyenkor egyszerűen nem akarod, hogy ezek a maguktól értetődő reakciók eluraljanak. Így ha valaki fél, annak támogatást, megnyugvást és vígaszt tudsz adni. Ezzel a hozzáállással az ember sokkal nagyobb méltóságot és tisztánlátást tud saját magának is nyújtani. De segíti ezzel a másik embert is, hogy a saját belső erejéhez, tisztánlátásához térjen vissza, amin keresztül edzi, növeli és újjáteremti a saját nyugalmát, erejét, belső középpontját is. Magamon azt tapasztaltam, hogy ha eszerint cselekszem, akkor ettől elindul egy belső érési folyamat. Elindul, mert nem a pánikot választom, hanem valami nagyobbat, amiben sokkal inkább reményt, erőt és magabiztosságot adhatok magamnak, és ezáltal egy másik embernek is. Egy ilyen helyzetben segít a bajban lévőnek, ha más szemmel nézek rá, ha azt nézem, miben tudok neki segíteni.

 



Az ilyen magas szintű tudatossággal rendelkező emberek számomra mindig is a stabilitás és a higgadtság élő példái voltak. Mindig úgy éreztem, hogy szeretném én is elsajátítani ezeket a képességeket és így élni egy életen át. Olyan jó érzés, amikor nem a félelmek, a kétségbeesés, az idegeskedés uralja az embert. Amikor krízisben a szétesés helyett a megoldások, az összeszedettség irányába törekszik.

A pánikbetegségem idején nagyon érdekes dolgokra jöttem rá. Rettegtem, hogy megtörténhet velem, hogy végleg elvesztem a józan eszem. Erről részletesebben az ezt megelőző két posztomban írtam. Többek között arról esett szó, hogy milyen pozitív tapasztalataink vannak az ilyen állapotból kivezető út kapcsán – ezeket az Anamé Programnál tapasztaltam meg. Egy olyan embernek, aki fél az őrülettől, igenis van rá lehetősége és esélye, hogy elkerülje azt. Fel lehet ismerni, hogy ez a félelem inspiráció és védelem is egyben, és meg lehet találni azokat a tudaterősítő módszereket, amelyek segíteni tudnak.

Szatori

  

A tradicionális jógában és a kundalini jógában is ismerős az a szó: szatori.

“A kensó (japánul:見性 | kenshō) a zen buddhizmus egyik alapvető és kulcsfontosságú fogalma, jelentése „a valódi természet, lényeg (shō) megpillantása (ken)”. A megvilágosodás vagy betekintés kezdeti, nem teljes buddhai-megvilágosodás pillanata. Általában ezt a betekintést mélyítő, mindennapi életben való alkalmazására irányuló gyakorlat követi. A kensó kifejezést gyakran felcserélik a szatoru igéből származtatott szatorival, amelynek jelentése „megértés”.”

(Forrás: Wikipédia)

Számomra a legnagyobb megértés az, ha az ember felismeri magában a lehetőséget, hogy megtanuljon boldogulni a saját életében. Ha képes a puszta túlélési ösztönein túl és az érzékszervi vágyainak a kielégítésén túl a látásának, az érzékelésének, az érzelmeinek, a gondolatainak a kitisztításán dolgozni, tudva, hogy ez a munka fontos és nélkülözhetetlen. Ez a belső munka különösen nélkülözhetetlen akkor, amikor az ember úgy érzi, az őrület határán van.

Energetikailag a harmadik szem területe az, ami nagyban befolyásolja ezt. Balázs Valéria Anamé véleménye erről az, hogy a harmadik szem ereje és jó állapota segít szemlélőként nyomon követni a történéseket, megőrizni a rálátást és a stabilitást. Amikor ez a terület energiával telített, megszületik  a szellemi önállóság. Ilyenkor nem húz le magával semmilyen helyzet, érzelem vagy gondolatmenet. Képes vagy rá, hogy a koncentrációd erejével átfordítsd a nézőpontodat. Ilyenkor képes vagy a legteljesebb jelenlétre egy adott helyzetben. És ez nem azt jelenti, hogy könnyű lesz, vagy hogy egy csapásra tökéletes leszel, hanem azt, hogy egy ilyen tudati minőség fejlődik ki benned. Ennek a birtokosává válhatsz, és megerősödhetsz ezen az életterületen. 

A szatoriban az ember érzékennyé válik a külvilág ingereire, gondolatai emiatt zaklatottakká válhatnak, ugyanakkor óriási lehetőséget kap a boldogságra. Ez egy belső munka, egy kőkemény meló, aminek az a lényege,hogy a szatoriban a káoszt túl kell lépni. A gyakorlás az Anamé Programmal ebben tud segíteni neked.

A harmadik szem fejlesztése segít látni azt, ami valójában van. Egy fajta belső vezérfonalat ad, mely összeköt az igazi valóddal, segít a belső erődhöz eljutni, amiben nem tudsz szétesni. Mert még ha fáj is, és tudod, hogy nehéz élethelyzetben vagy érzelmi hullámvölgyben vagy, a gyakorlás az Anamé jógával meg tud tartani és meg tud erősíteni téged.

 

 

Várunk szeretettel jógaóráinkon, amikre az Anamé órarenden keresztül tudsz bejelentkezni. Remélem, hogy a járvány lecsengése után majd személyesen is meg tudsz látogatni bennünket az Anamé Program budapesti jógastúdiójában.

Szeretettel,

Sándor

A bejegyzés trackback címe:

https://sandorkarmakillerjoga.blog.hu/api/trackback/id/tr3216509362

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása